سلوک

حمله

يكشنبه, ۹ خرداد ۱۳۹۵، ۱۲:۲۹ ق.ظ

امشب دوباره یکی از آن حمله ها توی مترو دامنم را گرفت. لعنتی! آخر توی مترو؟ آدم که نمی تواند وسط مترو چمباتمه بزند و از فرط تنهایی و استیصال گریه کند و مشت بکوبد. تازه توی مترو بالشی برای فشردن صورتت تویش نیست وقتی که اشکها از آمدن خسته می شوند و بغض سبک نشده گلو را می درد. همه اینها هم باشد و شدنی باشد، مسخره ترین بخشش این است که بعد از سبک شدن، بلند شوی چادرت را بتکانی و موسیقی بلوز گوش بدهی و لبخند رضایت روی صورتت پهن شود. تا حمله بعدی. که خدا می داند کی دوباره سر برسد.

حمله ها معمولا با فاصله کم اتفاق می افتند. کمتر پیش می آید فقط یکی باشد؛ معمولا این «یکی» که تنها و منزوی به نظر می رسد مقدمه یک دپرسیون کامل است. یک آشوب مضمحل کننده بی وقفه و طولانی. 

خلاقیتش در روش های خودکشی که هربار جدیدتر و آه از نهاد بازماندگان برخیزاننده تر به ذهن می رسد است. که گاهی هم از سر ترس یا شجاعت زیادی جایش را به آرزوهای خلاقانه مرگ می دهد. ولی شکلش همیشه همان است: پوچی مطلق دنیا در طول حمله، پوچی مطلق خودم بعد از حمله. 

وقت هایی هست، کمی کمتر از همیشه، که آرزو می کنم و با تمام وجود می خواهمش که دستی مرا ازین استیصال کشنده ی وسطش بیرون بکشد. ولی آرزوی مضحکی است. اگر دستی می بود که بیرونم بکشد، کی توی این گرداب تنهایی می افتادم؟!

اواخرش رعشه هایی هست که همه باورها را خراب می کند. آنقدر شدید که آرزو می کنم نشانه ای از دل آسمان، به پررنگی معجزه، فرو بیافتد تا بتوانم نجاتشان بدهم، حتی اگر خودم را نتوانم نجات دهم. نمی شود. همیشه شکست می خورم. نبردی نابرابر است: من به تنهایی در برابر تنهایی. 

شاید غم انگیزترین بخش قضیه باشد اینکه حمله های تنهایی درست بعد از در هم شکسته شدن توهم توانایی شکست دادن تنهایی، که همیشه با عبور کسی همراه است، غریبه ای که آشنا پنداشته ام (و همه اینها قصه ای بیش نمی بود اگر آشنایی بود)، اتفاق می افتند. 

و «چه دلیلی دارد تنهایی ام را مشوش کنی اگر نمی توانی چیزی ازش کم کنی؟»

  • ۹۵/۰۳/۰۹
  • ندا سین

نظرات  (۱)

:(((((
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی